Otomatik Kepenk

Motorlu Otomatik Kepenk Sistemleri

Motorlu panjur hava şartlarının olumsuzluklarını önlemek ve güvenlik için sıkça kullanılan bir sistemdir. Hava koşullarından kaynaklanan güneş ışığı, yağmur ve rüzgârı önlemede kullanılır. Panjur sistemleri eskiden manüel olarak açılıp kapatılırken günümüzde motor sistemiyle rahat ve modern bir kullanım kazanmıştır.

Motorlu panjur tüm yapılara uygulana bilen genellikle gün ışığı, rüzgâr ve cepheli yağmurlara karşı koruma olarak ev, iş yeri ve yazlıkların kapı ve pencerelerine uygulanan bir sistemdir. İş yerlerinde ve garaj kapılarında ise güvenlik ön plana çıkmaktadır. Ayrıca ister evlerimizde ister iş yeri ve garajlarda olsun hırsızlara karşı caydırıcı olması ayrıca bir avantajdır.

Eski manüel panjurlardan avantajı ve kolaylığı ise genç, yaşlı veya çocuklarınızın bile rahatlıkla tek tuş kullanarak a

1.jpg

İşyeri İçin Motorlu Panjur Sistemleri

Sahip olduğumuz iş yerlerimizin güvenliği bizim için önemlidir. Ekmek teknemiz olan bu yerleri akşam olupta kapattığımızda gözümüz arkada kalmadan rahatça evimize gitmenin en akıllı yolu motorlu panjur sistemidir. Hırsızların ilk hedefleri iş yerleri olduğunu düşünürsek ekstra güvenlik önlemleri almaya mecbur kalırız. İşte bu güvenlik yöntemlerinin başında gelen sistemlerden biridir motorlu panjur.

Ev Tipi Motorlu Panjur Sistemleri

Yaşadığımız çağda artık her şey hayatımızı kolaylaştırmaya yöneliktir. Evimizde kullandığımız birçok eşya tek tuşla açılıp kapanma özelliğine sahiptir. Eskiden kullanılan alüminyum panjurları birçok insan açıp kapatmaya üşendiği için tercih etmezdi. Her sabah pencerelerdeki panjurları açıp akşam sinir bozan gıcırtı sesleri eşliğinde kapatmayı kimse istemezdi ama başka bir çözümde yoktu. Çağımız teknoloji çağı her şey gibi panjurlarda teknolojiye ayak uydurarak motorlu ve zahmetsiz hale getirildi.Artık sabah kahvenizi yudumlarken yerinizden kalkmadan tek tuşla açabilir akşam yatağınızdan bile bir tuşla kapatabilirsiniz. Sadece açıp kapatma avantajı yok tabii, evinizi güneş ışığından, rüzgârdan, yağmurdan korur.Ayrıca kötü niyetli insanları evinizden uzak tutar. En iyiside uzak bir yere giderken gözünüz arkada kalmadan aracınıza binip gönül rahatlığıyla uzaklaşmanızı sağlar.